donice polimerobetonowe KAMA concrete

Donice polimerobetonowe KAMA concrete dedykowane są przede wszystkim developerom, administratorom obiektów i zieleni miejskiej, choć oczywiście równie dobrze sprawdzą się jako donice ogrodowe i donice do wnętrz.

Wykonane są ze specjalnej odmiany polimerobetonu oznaczającej się dużą wytrzymałością oraz całkowitą nienasiąkliwością.
Zarówno skład mieszanki jak i proces technologiczny są autorskimi opracowaniami firmy KAMA.
Donice z polimerobetonu są dość ciężkie, ale nie tak bardzo jak donice betonowe. W porównaniu do nich mają znacznie cieńsze ścianki, co udało się osiągnąć poprzez większą wytrzymałość i udarność zastosowanego materiału.

Donice mają bardzo dużą trwałość i odporność na uszkodzenia, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako elementy małej architektury. Są bardzo ekonomicznym rozwiązaniem w przypadku zastosowania ich w przestrzeni publicznej, znacznie przewyższając donice z betonu.

Seryjnie produkowanych jest 14 modeli donic w kształcie prostopadłościanu, posiadających różne wielkości i proporcje.

wybierz donicę

Powierzchnia donic KAMA concrete posiada charakterystyczną strukturę pokrytą farbą w półmatowym wykończeniu. Donice polimerobetonowe są całkowicie odporne na silny mróz i duży upał, promieniowanie słoneczne i wodę. Nie ulegają gniciu jak donice drewniane lub korozji jak donice stalowe. Dzięki zerowej nasiąkliwości są znacznie trwalsze niż donice z betonu i nie ulegają pękaniu w okresie zimowym.

Standardowe kolory to biały (RAL 9003), szary (RAL 7038) oraz antracytowy (RAL 7016).
Możliwe są także na życzenie niektóre inne odcienie z palety RAL.

W standardowym wykonaniu donice polimerobetonowe KAMA concrete posiadają w dnie otwory odpływowe oraz niskie, niewidoczne nóżki wysokości 1 cm. Pozwala to na swobodny odpływ wody gromadzącej się w czasie opadów.

Jako opcję dodatkową możemy zaproponować wyłożenie wnętrza donic ogrodowych płytami izolacyjnymi ze styropianu. Pomoże to zabezpieczyć systemy korzeniowe niektórych delikatnych roślin przed przemarznięciem.