donice na wymiar, na zamówienie

Aby zapewnić kompleksową ofertę dla wszystkich Klientów, wykonujemy donice na wymiar, na indywidualne zamówienie. Donice takie mogą mieć praktycznie dowolny kształt oraz wielkość. Mogą być też przystosowane do różnej funkcjonalności; mogą zdobić zarówno pomieszczenia jak i ogrody. Większość wykonanych zleceń to duże prostopadłościany o dopasowanych do potrzeb Klienta wymiarach krawędzi. Bardziej skomplikowane realizacje mają kształty brył obrotowych lub składają się z wielu płaskich powierzchni. Możemy zrealizować także inne, znacznie bardziej skomplikowane bryły – ograniczeniem jest w zasadzie tylko wyobraźnia projektanta.
W zależności od konstrukcji i wymagań użytkowych stosujemy różne technologie wykonania donic i użyte materiały – kompozyty, polimerobeton, stal, drewno, HPL, płyty mineralno – akrylowe Staron, itp.

Większość naszych zleceń to duże donice prostopadłościenne o nietypowych wymiarach wykonane z kompozytów lub polimerobetonu. Znaczna część zamówień dotyczy donic ogrodowych oraz zamawianych do dużych pomieszczeń w domach, gabinetach, hotelach czy recepcjach.

Do często zamawianych należą również donice wykonane z lakierowanych płyt MDF lub płyt fornirowanych z dodatkowym wewnętrznym, odpornym na wodę wkładem na rośliny. Wykonanie takie pozwala na idealne dopasowanie donic do posiadanych mebli, zarówno co do stylu, koloru jak i faktury powierzchni, a jednocześnie chroni pomieszczenie przed skutkami wycieku wody z donicy.

Podejmujemy się czasem realizacji samych wkładów na rośliny do posiadanych już przez Klientów donic, najczęściej sklejonych z płyt kamiennych. Zdarza się, że donice takie okazują się nieszczelne lub za mało wytrzymałe i wówczas dodatkowy wkład jest rozwiązaniem ratującym sytuację i pozwalającym zachować dotychczasowe donice.

W przypadku donic na wymiar bardzo duży wpływ na wycenę ma zamawiana ilość.
Wynika to z kosztów przygotowania produkcji, które muszą być uwzględnione w kalkulacji.
Przy większym zamówieniu ich wpływ na wycenę jest znacznie mniejszy niż przy wykonaniu jednostkowym. Warto zatem przemyśleć aranżację przestrzeni, tak aby objąć zaplanowane donice jednym zamówieniem.

Aby przygotować ofertę dla Państwa prosimy o kontakt w celu omówienia projektu i wymagań.