donice KAMA flower

Marka KAMA flower to designerskie donice klasy Premium. Produkty zdobyły międzynarodowe uznanie i nagrody – między innymi FORM#2015 przyznaną przez niemieckie środowisko designu i wzornictwa przemysłowego na międzynarodowych targach Tendence we Frankfurcie nad Menem. Donice KAMA flower uważane są przez większość projektantów i użytkowników za najładniejsze i najstaranniej wykonane ze wszystkich dostępnych na rynku.

Kolekcja KAMA flower obejmuje 30 modeli donic. Można je pogrupować w dziewięciu liniach wzorniczych i sześciu wysokościach – 14, 45, 60, 75, 100 i 125 cm.

wybierz donicę

Donice produkowane są ze specjalnych kompozytów, co czyni je niezwykle odpornymi na warunki atmosferyczne – światło słoneczne, silny mróz, duży upał, wodę, spaliny, a także czynniki biologiczne. Produkty nie odbarwiają się, nie pękają, nie butwieją i zachowują swój piękny wygląd przez lata. Dzięki temu świetnie sprawdzą się jako donice ogrodowe, donice na tarasy czy też donice do wnętrz. Nie ma żadnych ograniczeń w ich stosowaniu.

Zewnętrzna powierzchnia donic pokryta jest grubą warstwą barwionej w masie bardzo twardej oraz odpornej chemicznie specjalnej żywicy. Warstwa ta jest wypolerowana do uzyskania lustrzanego połysku.

Standardowo dostępne są cztery kolory: biały (RAL 9003), czerwony (RAL 3003), antracytowy (RAL 7016) oraz pomarańczowy (RAL 2000).

 

Rośliny można sadzić bezpośrednio w donicach lub też w dodatkowych wkładach dostępnych jako opcja. Wkłady razem z rośliną łatwo jest wyjąć z doniczki – są zaopatrzone w uchwyty. Rozwiązanie takie bardzo upraszcza pielęgnację roślin i umożliwia proste zmiany w aranżacji. Stosowanie wkładów zmniejsza też znacznie wagę obsadzonych donic, co jest szczególnie korzystne przy zastosowaniu produktów KAMA flower jako donice balkonowe czy też donice na tarasy. Miejsca te mają ograniczoną nośność o czym trzeba pamiętać przy projektowaniu dekoracji.

Większość modeli KAMA flower może być dodatkowo wyposażona w kółka bardzo ułatwiające ich przemieszczanie. Kółka ukryte są we wnęce dna i są zupełnie niewidoczne. Przeznaczone są do gładkich, twardych nawierzchni

Standardowo donice nie posiadają otworów odpływowych. Można je z łatwością wykonać samemu lub zlecić nam przy składaniu zamówienia – wykonamy je oczywiście bezpłatnie.

Donice mogą być dodatkowo wyposażone w podświetlenie roślin za pomocą lampek LED zasilanych z baterii lub z sieci 230 V – seria Sunshine. Niskonapięciowe, a zatem bezpieczne zasilanie bateryjne przeznaczone jest do miejsc, gdzie może występować woda – ogrodów, tarasów, basenów. Oświetlenie roślin od dołu szczególnie pięknie wygląda przy gatunkach o rozłożystych liściach lub gałązkach. Daje również subtelne, bardzo dekoracyjne wzory na ścianach oraz suficie.

Jako opcję oferujemy ozdobienie górnej powierzchni donic kryształkami firmy Svarowski – seria Diamond. Stosujemy kryształki o szlifie diamentowym, dzięki czemu skrzą się niezwykle pięknymi refleksami światła. Dekoracja dostępna jest w trzech rodzajach – kryształki mogą być wklejone w powierzchnię bezpośrednio lub wcześniej oprawione w pozłacany lub chromowany pierścień.

Modele Manacor dostępne są również jako donice pływające – seria Magic Island. To inowacyjne rozwiązanie jest wyjątkową ozdobą oczek wodnych i basenów. Donice są odpowiednio obciążone i zakotwiczone, tak aby były stabilne i nie przesuwały się po powierzchni wody pod wpływem wiatru. Posiadają także specjalny system drenażu zabezpieczający rośliny przed zalaniem, a donicę przed zatopieniem.

więcej informacji znajduje się na stronie

www.kamaflower.com