donice KAMA concrete

Donice marki KAMA concrete dedykowane są przede wszystkim dla developerów, administratorów obiektów, zieleni miejskiej, choć oczywiście równie dobrze sprawdzą się w prywatnych ogrodach jak i we wnętrzach.

Wykonane są ze specjalnej odmiany polimerobetonu oznaczającej się dużą wytrzymałością oraz całkowitą nienasiąkliwością.
Zarówno skład mieszanki jak i proces technologiczny są autorskimi opracowaniami firmy KAMA.
Donice są dość ciężkie, ale nie tak jak wykonane ze zwykłego betonu. W porównaniu do nich mają znacznie cieńsze ścianki, co udało się osiągnąć poprzez większą wytrzymałość i udarność zastosowanego materiału.

Donice mają bardzo dużą trwałość i odporność na uszkodzenia, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako elementy małej architektury. Są bardzo ekonomicznym rozwiązaniem w przypadku zastosowania w przestrzeni publicznej.

Seryjnie produkowanych jest 14 modeli donic w kształcie prostopadłościanu, posiadających różne wielkości i proporcje.

wybierz donicę

Powierzchnia donic KAMA concrete posiada charakterystyczną strukturę pokrytą farbą w półmatowym wykończeniu. Donice są całkowicie odporne na silny mróz i duży upał, promieniowanie słoneczne i wodę. Nie ulegają gniciu lub korozji jak donice drewniane i stalowe. Dzięki zerowej nasiąkliwości są znacznie trwalsze niż donice wykonane ze zwykłego betonu i nie ulegają pękaniu w okresie zimowym.

Standardowe kolory to biały (RAL 9003), szary (RAL 7038) oraz antracytowy (RAL 7016).
Możliwe są także na życzenie niektóre inne odcienie z palety RAL.

W standardowym wykonaniu donice marki KAMA concrete posiadają w dnie otwory odpływowe oraz niskie, niewidoczne nóżki wysokości 1 cm. Pozwala to na swobodny odpływ wody gromadzącej się w czasie opadów.

Jako opcję dodatkową możemy zaproponować wyłożenie wnętrza donicy płytami izolacyjnymi ze styropianu. Pomoże to zabezpieczyć systemy korzeniowe niektórych delikatnych roślin przed przemarznięciem.